Національний мультипредметний тест

Нормативні документи

НМТ-2024

Підготовка до НМТ-2024
Процедури НМТ-2024

НМТ–2024: ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ

Протягом 10 – 15 травня триватиме додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті.

Цей період реєстрації передбачений для тих, хто реєструвався в основний період, але отримав відмову, та тих,хто не зміг із поважних причин вчасно зареєструватися.

НМТ-2024: ЗАПРОШЕННЯ В ПЕРСОНАЛЬНИХ КАБІНЕТАХ УЧАСНИКІВ

8 травня для зареєстрованих учасників основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення.

У запрошенні зазначено адресу тимчасового екзаменаційного центру, де учасник проходитиме тестування, дату тестування та час його початку.

Наголосимо, що початок тестування для учасників, які проходитимуть НМТ в Україні, указано за київським часом, а для учасників, які під час реєстрації виявили бажання проходити НМТ за кордоном, ー за місцевим часом населеного пункту, де розташований тимчасовий екзаменаційний центр.

Радимо заздалегідь спланувати свій графік на визначений у запрошенні день тестування, а також прокласти маршрут доїзду, адже в разі запізнення вас не буде допущено до тимчасового екзаменаційного центру.

Додатково застерігаємо від поширення інформації про місце проведення НМТ, а також передавання своїх персональних даних стороннім особам, зокрема в будь-яких телеграм-каналах, які обіцяють буцімто оперативне інформування щодо вступних іспитів.

НМТ-2024: ПРО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

Незабаром розпочнеться основна сесіянаціонального мультипредметного тесту. Зареєстровані учасники й учасниці вже завтра, 8 травня, зможуть сформувати й роздрукували запрошення зі своїх персональних кабінетів, тож матимуть інформацію про дату, час і місце проведення НМТ.

А якщо учасники й учасниці тестування, їхні батьки та вчителі захочуть дізнатися більше про цьогорічні особливості проходження тесту, то в пригоді їм стане відеокоментар директорки Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко.

НМТ-2024: про важливе для учасників

НМТ-2024: завершився основний період реєстрації

11 квітня завершився основний період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року.

Український центр оцінювання якості освіти звертає увагу тих, хто надіслав реєстраційні дані на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти, на потребу перевірити в персональних кабінетах стан опрацювання заявки на участь в НМТ.

Якщо замість сповіщення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде отримано повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити. Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні(надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку).

Наголошуємо на тому, що виправити й повторно надіслати всі документи й інформацію на перевірку до регіонального центру оцінювання якості освіти можна до 15 квітня включно. Тож не зволікайте!

Якщо ж вступник / вступниця не усуне недоліків, на які за результатами оброблення інформації та реєстраційних документів вказав регіональний центр оцінювання якості освіти, йому / їй буде відмовлено в реєстрації для участі в НМТ.

Більше інформації за покликанням.

НМТ-2024: збільшено кількість місць у Нідерландах

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що з’явилися додаткові місця для проходження основної сесії НМТ в Амстердамі.

Повний перелік країн, у яких вступники матимуть змогу пройти тестування на сайті УЦОЯО.

НМТ-2024 за кордоном: УЦОЯО запрошує до співпраці

Шановні небайдужі українці, це звернення до вас! Якщо ви в червні ー липні перебуватимете в одній із країн, де заплановано проведеннянаціонального мультипредметного тесту(НМТ) тавступних випробувань до магістратури, просимо вас підтримати українську молодь і допомогти нам у проведенні тестування.

Щоб забезпечити реалізацію українською молоддю, яка перебуває за кордоном, свого права на вступ до вітчизняних вишів, вступне випробування на бакалаврат (НМТ) і вступні випробування до магістратури (ЄВІ та ЄФВВ) у 2024 році буде проведено й поза межами України. Так, тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ) за кордоном буде створено в 57 містах 32 країн.

У деяких містах за кордоном із залученням педагогічних працівників нам допомагають місцеві партнери, за що ми їм безмежно вдячні. Водночас наразі ще потребуємо допомоги небайдужих освітян під час проведення тестувань у таких країнах і містах цих країн:

КраїнаМісто
АвстріяВідень
БельгіяБрюссель
БолгаріяСофія
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної ІрландіїЕдинбург, Лондон
ІталіяМілан, Рим
МолдоваКишинів
НідерландиАлькмаар, Амстердам, Роттердам
НімеччинаБерлін, Гамбург, Кельн, Лейпциг, Пассау
НорвегіяОсло
ПольщаВаршава, Вроцлав, Домброва Гурнича, Краків, Люблін
СловаччинаБратислава
СШАЧикаго
УгорщинаБудапешт
ФінляндіяГельсінкі
ХорватіяЗагреб
ЧехіяБрно, Прага
ШвеціяСтокгольм

Від нас – навчання, оплата вашоїпраці (якщо ви громадянин України і маєте педагогічну освіту), від вас – вчасне і ретельне виконання роботи, непереборний оптимізм.

Якщо ви зацікавлені, заповніть форму, розміщену тут, ー ми з вами сконтактуємо.

Підтримаймо вступників, збережімо майбутнє країни разом!

Яким буде НМТ-2024: вебінар директорки УЦОЯО

«Освіторія» спільно з Українським центром оцінювання якості освіти запрошує на вебінар про особливості процедури національного мультипредметного тесту у 2024 році.

Спікеркою заходу є директорка Центру Тетяна Вакуленко.

Вебінар відбудеться 3 квітня о 17:00 на онлайн-платформі iLearn. Cлухачі онлайн-події дізнаються про головні відмінності НМТ 2024 року від тогорічного.

Спікерці можна буде поставити запитання щодо підготовки та проведення НМТ.

Вебінар можна переглянути на платформі iLearn або на YouTube-каналі.

Більше інформації про захід за покликанням.

НМТ за кордоном: розширено перелік міст / країн

Цього тижня досягнуто домовленостей із представникамим. Тралі (Ірландія, адміністративний центр графства Керрі).Тож для абітурієнтів, які наразі мешкають в Ірландії, з’явилася можливість пройти НМТ в цьому місті.

НМТ-2024: збільшено кількість місць у Швейцарії та США

Український центр оцінювання якості освіти інформує про збільшення кількості робочих місць для проходження тестування в містах Берн і Чикаго.

Перелік країн, у яких вступники матимуть змогу пройти тестування, наведено за покликанням.

НМТ-2024: реєстрація за допомогою застосунку Дія

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що відтепер охочі зареєструватися для участі в НМТ під час створення персонального кабінету мають змогу скористатися мобільним застосунком Дія. Для цього достатньо мати ID-картку або закордонний паспорт у Дії.

Алгоритм дій щодо реєстрації за допомогою застосунку Дія наведено на сайті УЦОЯО.

НМТ–2024 за кордоном: розширено перелік країн / міст

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що перелік країн і міст, де буде створено тимчасові екзаменаційні центри за кордоном, розширено (наказ МОНУ від 20.03.2024 № 363).

Створено можливість проходження НМТ у містах:

 • Валенсія (Королівство Іспанія),
 • Алкмар, Амстердам і Роттердам (Королівство Нідерланди),
 • Кишинів (Республіка Молдова),
 • Лондон (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
 • Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина).

Також у місті Нью-Йорк (Сполучені Штати Америки) з’явилася можливість пройти НМТ у додаткову сесію.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Стартувала реєстрація для участі у НМТ-2024

З 14 березня до 11 квітня 2024 року (включно) всі, хто планує вступати до закладів вищої освіти, мають змогу зареєструватись для участі у національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року.

Він, як і в попередні роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

НМТ-2024: де буде створено тимчасові екзаменаційні центри за кордоном

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що наразі підтверджено домовленості щодо проведення НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Звертаємо увагу, що за кордоном є обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору. Деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Що потрібно знати про реєстрацію на НМТ-2024

14 березня о 9.00 розпочнеться реєстрація для участі у НМТ-2024, яка триватиме до 11 квітня включно. Реєстрація відбудеться у безпаперовій формі.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет та виконати в ньому такі дії:

 • зазначити реєстраційні дані, вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
 • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Другий варіант додаткових тренувальних тестів на допомогу учасника НМТ-2024

Український центр оцінювання якості освіти підготував ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні в межах підготовки до національного мультипредметного тесту у 2024 році.

Добірки завдань за підсумками НМТ-2023 з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Більше інформації розміщено на сайті УЦОЯО

УЧАСНИКАМ НМТ-2024: ВИ ЗАПИТУЄТЕ — МИ ВІДПОВІДАЄМО

28 лютого о 15:00 відбудеться прямому ефір на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти, у ході якого можна дізнатися чим НМТ у 2024 році відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст та структура предметних тестів НМТ, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування, як визначатимуть результати для вступу.

Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.

До 17 години 27 лютого всі охочі мають змогу поставити запитання за посиланням.

За матеріалами сайту УЦОЯО

Календар проведення НМТ-2024

Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (наказ МОНУ № 222 від 22.02.2024).

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

 • основні: 14 травня – 25 червня;
 • додаткові: 11–19 липня.

Відповідно до наказу передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, — основний та додатковий.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

/Files/images/____2023-2024_/Grafik-NMT_2024-2.jpg

Додаткові тренувальні тести для підготовки до НМТ-2024

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували тренувальний варіант предметних тестів для підготовки до НМТ-2024.

Для зручності використання тестів як тренувальних добірки завдань з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та у онлайн-форматі. Крім того, ці тести розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Проходження тестів минулих років є одним з ефективних прийомів підготовки до тестування.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Порядок проведення національного мультипредметного тесту

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.

Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти.

Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.

Більше інформації розміщено на сайті УЦОЯО

Демонстраційні варіанти предметних тестів — складників НМТ

Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ).

Переглянути та завантажити демонстраційні варіанти з кожного предмету можна за покликанням.

Алгоритм дій для ознайомилення з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеного до того, який буде на реальному НМТ та детальна інформація про виконання демонстраційного тесту на платформі ВШО наведені на сайті УЦОЯО.

/Files/images/____2023-2024_/IMG-20240126-WA0000.jpg

Затверджено характеристики предметних тестів

Українським центром оцінювання якості освіти затверджено загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання:

 • тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань,
 • із математики й фізики – 22 і 20 відповідно,
 • а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.


Галерея "НМТ-2024"

Більше інформації на сайті УЦОЯО


У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це дійсно важко, але пріоритет МОН - безпека та рівні умови.

Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

У зв’язку з тим, що тест став довшим, дві зміни в один день забезпечити неможливо. Тому реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться вже з травня 2024 року.

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть.

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки України

/Files/images/____2023-2024/NMT-2024-1086x1536.png

Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати?

На допомогу учаснику НМТ

Тести минулих років | Український центр оцінювання якості освіти

Тести ЗНО/НМТ онлайн - тренувальні тести – сайт ЗНО.Освіта.UA

Кiлькiсть переглядiв: 3187