Вебінар на тему: «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років: історична пам’ять»

8 травня 2025 року в Київському районі відбувся вебінар для заступників директорів з виховної роботи на тему: «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років: історична пам’ять». Подія об’єднала учасників навколо глибоких сенсів минулого та сучасних викликів виховної роботи в умовах війни.

Спікером зустрічі став Євген Демурович Ашортіа — директор Харківського ліцею мистецтв № 133, учитель історії, досвідчений фахівець у галузі історичної освіти. У своїй презентації він не тільки проаналізував основні положення офіційних нормативних документів, пов’язаних із вшануванням пам’яті жертв Другої світової війни, а й запропонував педагогам подивитися на тему крізь призму символів, фактів і сучасних інтерпретацій.

Зокрема, Євген Демурович акцентував увагу на значенні червоного маку як всеукраїнського символу пам’яті (автором символічного зображення є харківський дизайнер Сергій Мішакін). Учасники заходу мали змогу побачити, як візуальна мова формує емоційне ставлення до історичних подій.

Особливо цікавою для присутніх стала інтерактивна гра «Правда чи брехня», під час якої педагоги продемонстрували високий рівень знань про ключові події Другої світової війни, розпізнавали маніпулятивні твердження та обговорювали шляхи протидії дезінформації в роботі з учнями.

Серед важливих тем — аналіз історичних міфів, актуальність історичної правди в часи війни, а також нові можливості та виклики, пов’язані з використанням штучного інтелекту в освітньому процесі. Учасники звернули увагу на те, що штучний інтелект може стати помічником у перевірці фактів, але й водночас — джерелом потенційних фейків.

Вебінар пройшов у професійній, діловій атмосфері. Його зміст підтвердив: виховання історичної пам’яті — це вшанування минулого, гартування громадянської відповідальності, критичного мислення й поваги до правди.

Фото доступні за посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 24