День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який став однією з трагічних сторінок в історії ХХ століття.

У 1944 році сталінський режим примусово виселив майже 200 тисяч кримських татар із рідного Криму, прирікши десятки тисяч людей на смерть у засланні. Цей акт масового насильства й вигнання визнано актом геноциду.

До цієї дати у закладах освіти району було проведено низку виховних заходів, спрямованих на формування в учнів почуття справедливості, солідарності та поваги до прав людини. У форматі онлайн-годин спілкування учні обговорювали такі теми: «Злочин проти людства», «Теоретичні та практичні проблеми етнонаціональних відносин в Україні на сучасному етапі», «Події в Криму очими дітей» тощо. Говорили про наслідки депортації 1944 року, про знищення цілого культурного простору та боротьбу кримськотатарського народу за повернення на рідну землю.

У бібліотеках було організовано інформаційно-мистецькі виставки, присвячені історії кримських татар, їхній культурі та трагічній долі в роки сталінського режиму. Учні знайомилися з маловідомими фактами про життя депортованих, переглядали фотоархіви, вивчали уривки з мемуарів.

Особливо вразили учнів історії очевидців депортації, які транслювалися під час інтерактивних лекцій. Учні почули голоси тих, хто вижив, але назавжди втратив рідний дім.

Дискусії також торкались сучасного становища кримських татар в умовах окупації Криму та порушень прав людини на півострові. Учні розмірковували, чому важливо сьогодні говорити про ті події, аби не допустити повторення злочинів проти людяності.

Пам’ятаючи минуле, ми творимо свідоме, справедливе майбутнє. Геноцид не має терміну давності так само, як не має забуття людська трагедія.

/Files/images/______2024-2025/18.05.25.2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 11